Yine A Jet yine kriz: ‘İsteyen insin’ denildi

AJet Havayolları’nın VF 3062 sefer sayılı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na dün gece 00.10’da gerçekleştirilmesi planlanan uçuşu sabah 05.20’ye kadar tam 5 saat 10 dakika rötar yaptı.

“İNMEK İSTEYEN İNSİN”

Buna göre, yolcular dün gece uçağa sorunsuz biniş yapıp yerlerine oturduktan sonra kalkış için beklemeye başladılar. Ancak bir türlü kalkmayan uçakta beklemekten sıkılan yolculara kim bir açıklama yapmadı. Düzenli olarak sordukları sorulara “Bilmiyoruz” yanıtını alan yolculara en sonunda uçakta teknik bir arıza yaşandığı inmek isteyenlerin inebileceği beklemek isteyenlerin arızanın giderilmesini bekleyebileceği söylendi. Uçaktan inecek yolcuların bilet iadesi alınıp alınmayacağına dair ise yine “Bilmiyoruz” denildi.

5 SAAT 10 DAKİKA RÖTAR

Uçağın arızası giderilmeye çalışılırken Sabiha Gökçen Havalimanı’nda meydan kapalılığı yaşandı. Yolcular uçaktan indirilirken uçuşun toplam 5 saat 10 dakikalık rötarla saat 05.20’ye ertelendiği açıklandı.

Duruma isyan eden, tepki gösteren ve yaşanılanlardan dolayı kafası karışan yolcular ise A Jet firmasından yetkili birilerinin gelip kendilerine açıklamada bulunmasını talep etti. Yolcular yaşadıkları mağduriyetleri kameralarla kaydettiler.

İLK DEĞİL

Öte yandan bu A Jet’te yaşanan ilk kriz de değil. Daha önce firmada çok sayıda sorun yaşanmış ve Odatv yaşanılanları haberleştirmişti.

Arda Ormancı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x